Sera pH Test

Kód tovaru: pH
Skladom

Jednoduché zistenie hodnoty pH (kyslosť/zásaditosť) v záhradnom jazierku , alebo v sladkovodnom a  morskom akváriu.

  • Cena s DPH:6,38 €
  • Cena bez DPH:5,32 €
  • Dostupnosť: skladom
Množstvo:

Sera pH Test

Jednoduché zistenie hodnoty pH (kyslosť/zásaditosť) v záhradnom jazierku , alebo v sladkovodnom a  morskom akváriu. Výdatnosť cca 100 meraní. Rozsah merania od 4,5-9. Obsah balenia 15ml cca na 100 meraní. 

-pH test (sladká i morská voda)

Hodnota pH udáva či voda reaguje ako kyslá alebo alkalická. pH stupnica dosahuje od 0 až po 14. Čím je hodnota pH nižšia tým je voda kyslejšia, opačne vyššia - voda je zásaditá. Neutrálna voda má pH 7,0. Podľa pôvodu majú  ryby rôzne nároky na kvalitu a zloženie vody.

Aby bola hodnota pH vody stabilná, musí byť hodnota uhličitanovej (karbonátovej) tvrdosti najmenej 5°dKH. Preto pred úpravou hodnoty pH vždy najprv zmerajte uhličitanovú (karbonátovú) tvrdosť .

-  ryby pôvodom zo strednej a južnej Afriky (napr. tetry, sumce, cichlidky, mrenky, labyrintky) žijú v prírode vo vode s hodnotami pH v rozmedzí 6,0 – 7,0

-  živorodky kaprozubky (platy, black molly, a pod.) potrebujú vodu s mierne vyššou hodnotou pH 7,0 – 7,5

-  východoafrické cichlidy z jazer Tanganika alebo Malawi sú navyknuté na vodu alkalickú s hodnotami pH 8,0 – 9,0

-  morská voda má vačšinou hodnotu pH 8,0 – 8,5

-  koi kapor obstojí v širokej škále pH  6-8

Návod na použitie:

1.  Flaštičky s tekutými reagentmi treba pred použitím zatrepať. Po odliatí potrebného množstva reagentu treba fľaštičky okamžite dôkladne zatvoriť a nepomýliť si uzávery.

2.  Odmerku viac razy naplňte a prepláchnite testovanou vodou, potom naplňte po rysku 5 ml a z vonkajšej strany otrite do sucha.

3.  Pridajte 4 kvapky reagentu a mierne s odmerkou potraste, až sa roztok dobre premieša.

4.  Okamžite určite farbu. Položte ju na biele miesto farebnej stupnice, pri dennom svetle (nie na priamom slnku) pozrite zhora a porovnajte s odpovedajúcou farbou na stupnici. Neodporúčame porovnávať pri umelom svetle, nakoľko umelé svetlo skresľuje farby.

5.  Čistenie: Odmerky po meraní treba dobre umyť pod tečúcou vodou

Skladujte na chladnom (15 – 25°C) a tmavom mieste! Chráňte pred deťmi a domácimi zvieratami!

DOPRAVA: Tovar zasielame kuriérnou službou ihneď po spracovaní objednávky, dodacia lehota je prevažne do 24h od prevzatia zásielky kuriérom v rámci SR počas pracovných dní. Balné neúčtujeme. Cena dopravy je automaticky vyhodnotená systémom podľa váhy v kg v závere Vašej objednávky. Pri objednávke nad 100 € je poštovné zdarma v rámci SR (neplatí pre ťažký tovar ako japonská lampa, jazierková fólia) o cene budete vopred informovaný. Zasielaný tovar je poistený. Pri preberaní tovaru skontrolujte vonkajší stav obalu, v prípade výrazného poškodenia upovedomte kuriéra a po dohode s ním tovar skontrolujte! V prípade poškodenia tovaru spíšte zápisnicu a o skutočnosti nás informujte telefonicky, alebo e-mailom. PLATBA: BANKOVÝM PREVODOM pri objednávke nad 50€ je možné platbu uskutočniť na náš účet vždy po obdržaní faktúry, ktorú posielame elektronicky spätne na Vašu emailovú adresu. KURIÉROVI: hotovosť alebo platobná karta...
Quatro - nákup na splátky

Prihlásenie = zaregistrovaný

Kontaktný formulár

Máte otázku, pripomienku či odkaz? Napíšte nám !

Cookies

Tento web používa k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.