Preprava koi kaprov

 

Preprava

Pre koi kaprov môže byť preprava veľmi stresujúca, a ako vieme koi sú veľmi náchylné na choroby, takže je potrebné s nimi zaobchádzať opatrne.

Koi kapre majú ochranný sliz po celom tele, tento sliz chráni ryby pred parazitmi, ak je odstránený, ryba je veľmi zraniteľná. Nikdy sa nesmieme dotknúť koi suchými rukami. Vzniklo by miesto, kde ryba nebude chránená pred parazitmi a plesňami.


Pri chytaní koi, je najlepšie použiť špeciálne  siete. Sú plytšie a širšie než ostatné siete, zabraňujú  rybe, aby sa  príliš veľa ohýbala, keď ju vyberáme z jazierka. Ak sú vaše koi  veľmi veľké, je najlepšie, aby ste sa vôbec nepokúšali zdvíhať ich v sieti, ale môžete ryby preložiť do vreca rovno pod vodou, alebo do misy, ktorú môžete použiť na vybratie koi z jazierka a potom ju preložiť do prepravného vreca.

Preprava koi kaprov - xtremekoi Transport koi kaprov - xtremekoi

Pri preprave koi, dávame ryby do plastového vreca so zavarenými rohmi, ak sú ryby väčšie je lepšie dať  kažú z nich zvlášť, vrece by malo obsahovať len toľko vody  (z jazierka), aby pokryla ryby - a veľa vzduchu. Potom vrece dáme do ďalšieho vreca (poslúži v prípade nehody), nakoniec dáme vrece s rybami do kartónovej krabice. Krabica chráni vrece, pomáha udržiavať stabilnú teplotu pri preprave a vytvára tmavé prostredie potrebne pre udržanie koi v pokoji.

Vzduch vo vnútornom vreci je dôležitý, pretože bude zabezpečovať prívod kyslíka do vody. Ak budeme prepravovať koi dlhšie ako hodinu, budeme musieť napustiť do vreca kyslík z fľaše.Vrece a krabicu Vám zabezpečí predajca koi.

Keď prídeme domov, vyberieme vrece z krabice, odstránime vonkajšie vrece a vnútorné s rybami položíme na hladinu jazierka, necháme ho plávať v tieni, aby sa voda vo vreci teplotne prispôsobila vode v jazierku. Náhle zmeny teploty sú pre koi veľmi stresujúce a náhla zmena o 5 °C im môže skutočne ublížiť. Doprajeme im dostatok času, aspoň pol hodiny, aby sa teplota prispôsobila. Potom ich môžeme vypustiť do jazierka. Dbáme na to, aby sa voda z vaku nedostala do nového jazierka – ak je to možné, po vyrovnaní teplôt môžete dať vrece s rybami  do misy na okraj jazierka a ryby preložiť mokrou rukou.

Ak pridávame koi do jazierka, v ktorom už máme ryby,  je potrebné dať novú osádku do karantény.

Rady:

Ak chystáte vaše koi na prepravu, obmedzte im prísun potravy pár dni vopred. Zníži sa tým množstvo odpadu, ktorý produkujú vo vreci, čo znamená zdravšie vodné prostredie.  

Ak ich prepravujete v chladnejšom prostredí, spomalí to ich metabolizmus a opäť to zníži množstvo odpadu, ktorí produkujú. Ale vždy buďte veľmi opatrný pri zmene teploty, náhle zmeny sú pre koi veľmi stresujúce a môžu spôsobiť vážne choroby.   

Na cestu si vezmite viac vriec pre prípad, že dôjde k poškodeniu.

 

e- shop

Quatro - nákup na splátky

Prihlásenie = zaregistrovaný

Kontaktný formulár

Máte otázku, pripomienku či odkaz? Napíšte nám !

Cookies

Tento web používa k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Produkty

Kokosová rohož 20bm

Cena: 105,00 €

PVC mufna 63mm

Cena: 1,45 €

Velda UV-C 7W Reflex

Cena: 118,00 €