Sera NH4/NH3 Test

Kód tovaru: NH4/NH3
Skladom

Slúži na určenie celkovej koncentrácie amónia a amoniaku  NH4/NH3 vo vode.

  • Cena s DPH:12,32 €
  • Cena bez DPH:10,27 €
  • Dostupnosť: skladom
Množstvo:

Sera NH4/NH3 Test

Slúži na určenie celkovej koncentrácie amónia a amoniaku  NH4/NH3 vo vode, pričom koncentráciu jedovatého amoniaku NH3 určíme podľa hodnoty pH z priloženej tabuľky. 

 NH4/NH3 test (sladká i morská voda)

Reagent 3 obsahuje hydroxid sodný.

Spôsobuje ťažké poleptania. Regent držte pod zámkom a neprístupný deťom. Pri práci používajte ochranné rukavice. Ak sa dostane do očí, okamžite ich vymývajte vodou, konzultujte s lekárom. Pri akejkoľvek nevoľnosti, vyhľadajte lekársku pomoc zoberte si so sebou tento návod.

Vysoké hodnoty amónia signalizujú, že v akváriu(jazierku) je porušená biologická rovnováha, že sa zdecimovala kolónia nitrifikačných  bakterií, alebo sa ešte nedostatočne nerozrástla vo filtri. Mimoriadne je nebezpečný amoniak NH3, ktorý vzniká z amónia pri hodnote pH nad 7. Pričom už koncentrácia amoniaku 0,02mg/liter má za následok trvalé poškodenie žiaber. Kritická je situácia v biotopoch Tanganika a morských,  kde je potrebná vyššia hodnota pH. Preto je potrebné merať i hodnotu pH. Na vyhodnotenie slúži tabuľka.

 

Návod na použitie:

1.  Odmerky  s tekutými reagentmi treba pred použitím zatrepať. Po odliatí potrebného množstva reagentu treba fľaštičky okamžite dôkladne zatvoriť a nepomýliť si uzávery.

2.  Odmerku viac razy naplňte a prepláchnite testovanou vodou, potom naplňte po rysku 10 ml (sladká voda), alebo 5 ml (morská) voda)  a  z vonkajšej strany otrite do sucha.

3.  Pridajte 8 kvapiek reagentu 1, odmerku  uzatvorte plastovým viečkom a mierne s ňou potraste aby sa tekutina dobre premiešala

4.  Snímte viečko, pridajte 6 kvapiek reagentu 2, nasaďte viečko a s odmerkou mierne potraste.

5.  Snímte viečko, pridajte 6 kvapiek reagentu 3, nasaďte viečko a s odmerkou mierne potraste, potom opäť viečko snímte.

6.  Po 5-tich minútach porovnajte farbu s farebnou stupnicou. Položte odmerku na biele miesto farebnej stupnice, pri dennom svetle (nie na priamom slnku) pozrite zhora a porovnajte s odpovedajúcou farbou na stupnici. Neodporúčame porovnávať pri umelom svetle, nakoľko umelé svetlo skresľuje farby. Pre sladkú vodu odčítajte hodnoty v riadku “a“ pre morskú v riadku “b“.

7.  Nameranú hodnotu porovnajte s hodnotou pH v nasledujúcej tabuľke a určite množstvo a toxicitu amoniaku.

 

Skladovať na chladnom a tmavom mieste! Chráňte pred deťmi a domácimi zvieratami!

Pri práci s týmto testom je potrebné merať aj hodnotu PH.

DOPRAVA: Tovar zasielame kuriérnou službou ihneď po spracovaní objednávky, dodacia lehota je prevažne do 24h od prevzatia zásielky kuriérom v rámci SR počas pracovných dní. Balné neúčtujeme. Cena dopravy je automaticky vyhodnotená systémom podľa váhy v kg v závere Vašej objednávky. Pri objednávke nad 100 € je poštovné zdarma v rámci SR (neplatí pre ťažký tovar ako japonská lampa, jazierková fólia) o cene budete vopred informovaný. Zasielaný tovar je poistený. Pri preberaní tovaru skontrolujte vonkajší stav obalu, v prípade výrazného poškodenia upovedomte kuriéra a po dohode s ním tovar skontrolujte! V prípade poškodenia tovaru spíšte zápisnicu a o skutočnosti nás informujte telefonicky, alebo e-mailom. PLATBA: BANKOVÝM PREVODOM pri objednávke nad 50€ je možné platbu uskutočniť na náš účet vždy po obdržaní faktúry, ktorú posielame elektronicky spätne na Vašu emailovú adresu. KURIÉROVI: hotovosť alebo platobná karta...
e- shop

Quatro - nákup na splátky

Prihlásenie = zaregistrovaný

Kontaktný formulár

Máte otázku, pripomienku či odkaz? Napíšte nám !

Cookies

Tento web používa k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.