Sera NO2 Test

Kód tovaru: NO2
Skladom

Určenie obsahu jedovatého nitritu v jazierku a akváriu.

  • Cena s DPH:10,44 €
  • Cena bez DPH:8,70 €
  • Dostupnosť: skladom
Množstvo:

Sera NO2 Test

Určenie obsahu jedovatého nitritu v jazierku a akváriu (sladkovodnom i morskom). Vystačí na cca 75 meraní. 

Pozor: Reagent č. 1 obahuje 11,6 % kyseliny solné – žieravina! Spôsobuje ťažké poleptania. Dráždi dýchacie orgány. Pri zasiahnutia očí, okamžite oči vyplachujte vodou a vyhľadajte lekársku pomoc. V prípade nehody ak sa necítite dobre, vyhľadajte lekársku pomoc a ukážte lekárovi príbalový leták. Po požití okamžite vyhľadajte lekársku pomoc! 

Pre ryby jedovatý nitrit NO2  vzniká v akváriu a jazierku ako medziprodukt pri rozklade výkalov rýb a nečistôt. NO2 sú indikátory fekálneho znečistenia.  Príliš vysoký obsah nitritu/dusitanov ohrozuje ryby v akváriu a v jazierku sú prudko jedovaté a v krvi rýb reagujú hemoglobínom na methemoglobín ktorí nie je schopný viazať kyslík  čo má za následok dusenie rýb.

Nitrifikačné bakterie  v  biologicky fungujúcom filtri  nitrit rozložia a neutralizujú.

Preto je odporúčané pravidelne kontrolovať obsah  - NH4/HH3 a nitritu - NO2 vo vode.

 

Návod na použitie:

1. Fľaštičky s tekutými reagentmi treba pred použitím zatrepať. Po odliatí potrebného množstva reagentu treba fľaštičky okamžite dôkladne zatvoriť a nepomýliť si uzávery.

2. Odmerku viac razy naplňte a prepláchnite testovanou vodou, potom naplňte po rysku 5 ml a z vonkajšej strany otrite do sucha.

3. Pridajte 5 kvapiek reagentu 1 a  reagentu 2.

4. Nasaďte viečko a s odmerkou mierne potraste. Potom viečko snímte.

5. Po 5-tich minútach porovnajte farbu s farebnou stupnicou. Položte odmerku  na biele miesto farebnej stupnice, pri dennom svetle (nie na priamom slnku) pozrite zhora a porovnajte s odpovedajúcou farbou na stupnici. Neodporúčame porovnávať pri umelom svetle, nakoľko umelé svetlo skresľuje farby.

6. Čistenie: Odmerky umývajte pod tečúcou vodou.

DOPRAVA: Tovar zasielame kuriérnou službou ihneď po spracovaní objednávky, dodacia lehota je prevažne do 24h od prevzatia zásielky kuriérom v rámci SR počas pracovných dní. Balné neúčtujeme. Cena dopravy je automaticky vyhodnotená systémom podľa váhy v kg v závere Vašej objednávky. Pri objednávke nad 100 € je poštovné zdarma v rámci SR (neplatí pre ťažký tovar ako japonská lampa, jazierková fólia) o cene budete vopred informovaný. Zasielaný tovar je poistený. Pri preberaní tovaru skontrolujte vonkajší stav obalu, v prípade výrazného poškodenia upovedomte kuriéra a po dohode s ním tovar skontrolujte! V prípade poškodenia tovaru spíšte zápisnicu a o skutočnosti nás informujte telefonicky, alebo e-mailom. PLATBA: BANKOVÝM PREVODOM pri objednávke nad 50€ je možné platbu uskutočniť na náš účet vždy po obdržaní faktúry, ktorú posielame elektronicky spätne na Vašu emailovú adresu. KURIÉROVI: hotovosť alebo platobná karta...
Quatro - nákup na splátky

Prihlásenie = zaregistrovaný

Kontaktný formulár

Máte otázku, pripomienku či odkaz? Napíšte nám !

Cookies

Tento web používa k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.