Veslonos americký - Polyodon spathula

 

veľkosť: vo voľnej prírode 200 až 230 cm

teplota: 10 - 18°C

PH: 7

Pôvod:  USA povodie rieky Mississippi, umelo sa vysadzuje do rôznych časti Európy

Potrava: Živý sa zooplanktónom, ktorý filtruje pomocou rozšírenej hornej čeľuste. V zajatí je potrebné prikrmovanie špeciálnym granulovaným krmivom alebo im predkladáme bežné plávajúce alebo klesajúce krmivo určené pre pstruhy. Ideálne je ak granule pomaly klesajú ku dnu. Mladé veslonosy musia byť naučené na suchú granulovanú potravu inak hrozí úhyn hladom! Preto sa  informujte u predávajúceho akým krmivom a akým spôsobom ryby kŕmil.

Charakteristika: Je to sladkovodná ryba ktorá sa radí medzi jeseterovité , ktorej vývojové obdobie pododne ako u jeseterov siaha až  250 mil. rokov pred n.l. Od jeseterov sa odlišuje hlavne tým že žije trvale v sladkej vode.  Táto ryba nemá chrupavčitú kostru chrbtice ako je tomu u jesetera ,má jedinnú kosť skeletu vesla a hlavy , zbytok  tvorí  väzivová struna a svalovina ktorá obopína miechu. Veslonos patrí medzi netropické druhy ,potrebuje studenú čistú vodu s dostatkom kyslíku ,priestoru a hĺbkou min 150 cm. Je aktívna aj v zime pod ľadom. Podobne ako u žraloka bez pohybu nedokáže prefiltrovať cez žiabre dostatok vody na získanie kyslíka a  preto je potrebné prikrmovať aj v zime.

Choroby: Mladé veslonosy sú obzvlášť citlivé na poranenie vesla. Nemali by sme preto mladé ryby za veslo chytať. Poranené miesto rýchlo zaplesnie.

Transport:Pri transporte musí mať dostatok priestoru pre pohyb a otočenie sa ,inak sa môže udusiť.  

e- shop

Quatro - nákup na splátky

Prihlásenie = zaregistrovaný

Kontaktný formulár

Máte otázku, pripomienku či odkaz? Napíšte nám !

Cookies

Tento web používa k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.