Veslonos americký - Polyodon spathula

Momentálne vypredané
  • Cena s DPH:30,00 €
  • Cena bez DPH:25,00 €
  • Dostupnosť: momentálne vypredané
Množstvo:

Veslonos americký - Polyodon spathula

Je to sladkovodná ryba ktorá sa radí medzi jeseterovité , ktorej vývojové obdobie pododne ako u jeseterov siaha až  250 mil. rokov pred n.l. Od jeseterov sa odlišuje hlavne tým že žije trvale v sladkej vode.  Táto ryba nemá chrupavčitú kostru chrbtice ako je tomu u jesetera ,má jedinnú kosť skeletu vesla a hlavy , zbytok  tvorí  väzivová struna a svalovina ktorá obopína miechu. Veslonos patrí medzi netropické druhy ,potrebuje studenú čistú vodu s dostatkom kyslíku ,priestoru a hĺbkou min 150 cm. Je aktívna aj v zime pod ľadom. Podobne ako u žraloka bez pohybu nedokáže prefiltrovať cez žiabre dostatok vody na získanie kyslíka a  preto je potrebné prikrmovať aj v zime.

Chov je nenáročný, ryby prijímajú potravu vo vodnom stĺpci pomaly klesajúce krmivo alebo z vodnej hladiny napr. bežné plávajúce krmivo pre sumce. Kŕmenie prebieha za šera pred súmrakom, ideálny je chov spolu s jesetermi. Pri chove s koi trpia na nedostatok krmiva.

 

DOPRAVA: Tovar zasielame kuriérnou službou ihneď po spracovaní objednávky, dodacia lehota je prevažne do 24h od prevzatia zásielky kuriérom v rámci SR počas pracovných dní. Balné neúčtujeme. Cena dopravy je automaticky vyhodnotená systémom podľa váhy v kg v závere Vašej objednávky. Pri objednávke nad 100 € je poštovné zdarma v rámci SR (neplatí pre ťažký tovar ako japonská lampa, jazierková fólia) o cene budete vopred informovaný. Zasielaný tovar je poistený. Pri preberaní tovaru skontrolujte vonkajší stav obalu, v prípade výrazného poškodenia upovedomte kuriéra a po dohode s ním tovar skontrolujte! V prípade poškodenia tovaru spíšte zápisnicu a o skutočnosti nás informujte telefonicky, alebo e-mailom. PLATBA: BANKOVÝM PREVODOM pri objednávke nad 50€ je možné platbu uskutočniť na náš účet vždy po obdržaní faktúry, ktorú posielame elektronicky spätne na Vašu emailovú adresu. KURIÉROVI: hotovosť alebo platobná karta...
Quatro - nákup na splátky

Prihlásenie = zaregistrovaný

Kontaktný formulár

Máte otázku, pripomienku či odkaz? Napíšte nám !

Cookies

Tento web používa k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.